Kunnen lezen: een geschenk!

Project Share  > Onderwijs >  Kunnen lezen: een geschenk!
| | 0 Comments

Het is bijna niet voor te stellen – niet kunnen lezen. Helaas kan slechts 35% van de groep-8-leerlingen in noord-Ghana lezen. En slechts 16% van de groep-8-ers kan ook echt genoeg Engels lezen om zich te kunnen redden. Je kan je voorstellen dat dit niet heel motiverend werkt om als ouder je kind naar school te sturen. Niet meer dan 48% van de jongens en 43% van de meisjes gaat door naar de middelbare school.*

De Neesimschool wil deze trend tegengaan door een grote focus op leesonderwijs. Eén van onze doelen is dat al onze groep-8-ers zowel Engels en Dagbani vloeiend kunnen lezen. Gelukkig zien we dit doel ook werken: meer dan 90% kan op niveau lezen en iedereen kon door naar de middelbare school!

Veel van onze leerlingen hebben ook echt passie voor lezen. Sinds september is de Neesim-bibliotheek dagelijks barstensvol met 62 leerlingen per dag!

Hartelijk dank aan iedereen die in 2016 de Neesimschool heeft ondersteund. Uw steun draagt bij aan leesonderwijs aan onze ruim 400 leerlingen.

dsc_0453-2

“Op mijn vorige school kon ik niet lezen. Ik houd van de manier van leren hier. Ik vindt de werkbladen een leuke manier van leren. Ik houd ook van de spelletjes. Ik ken nu alle letters en kan nu woorden maken. Het heeft erg geholpen omdat ik nu Dagbani en Engels kan lezen.” – Amina, Groep 3, 10 jaar oud

* Gegevens van Ghana National Education Assessment 2013 en UNICEF.